Główna » 2013 » Czerwiec » 06
8 czerwca o godzinie 12:00, w auli nr 417 (budynek A) Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku przy ul. Zacharowa 21, odbędzie się II ogólnobiałoruski sprawdzian z języka polskiego.

Zapisy prowadzone są do 7 czerwca. Zasady uczestnictwa i regulamin dostępne są na stronie internetowej Ambasady RP w Mińsku.

Wprowadzenie

II Ogólnobiałoruski Sprawdzian z Języka Polskiego (zwany dalej „Sprawdzianem”) ma na celu wyróżnienie osób, które wykażą się bardzo dobrą znajomością ortografii i interpunkcji języka polskiego.

1. Organizator

Niniejszy Regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady uczestnictwa w II Ogólnobiałoruskim Sprawdzianie z Języka Polskiego, organizowanym przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku, przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku, (zwane dalej „Organiz ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 985 | Dodał: Hanna | Data: 06.06.2013 | Komentarze (0)

Na Białorusi spada przestępczość. W 2012 roku zarejestrowanyo 102,13 tyś. czynów zabronionych, a to oznacza zmianę o jedną trzecią w porównaniu z latami ubiegłymi. Najbezpieczniej żyje się mieszkańcom Zachodniej Białorusi.

Według Biełstatu, najbardziej niebezpieczny jest rejon bobrujski, gdzie, gdzie na 10 tyś. osób przypada 197 przypadków złamania prawa (nie licząc miasta). Co czwarte wykroczenie notowane jest w Mińsku, ale biorąc pod uwagę liczbę ludności stolicy, nie jest to zaskakujące. Na 10 tyś. przypada tam 132 przestępstwa. Z mapy przedstawionej przez Biełstat wynika, że najbardziej niebezpiecznie jest na wschodzie i centrum Białorusi.

Najbezpieczniejsze obwody to Grodzieński i Brzeski. Najspokojniej jest w rejonie drohiczyńskim i żabinkowskim, gdzie zanotowano zaledwie 53 przestępstwa na 10 tysięcy mieszkańców, w Iwanowskim -56, dalej jest gancewickij, nieśw ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1231 | Dodał: Hanna | Data: 06.06.2013 | Komentarze (0)