Główna » 2013 » Maj » 18 » Komunikat w sprawie Konferencji Oddziału Brzeskiego ZPB 15.05.2013 r.
13:06
Komunikat w sprawie Konferencji Oddziału Brzeskiego ZPB 15.05.2013 r.
W dniu 15.05.2013 r. w siedzibie Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Brześciu została Konferencja Oddziału Brzeskiego Związku Polaków Białorusi, w której wzięli udział delegaci reprezentujące oddziały miejscowe w Brześciu, Baranowiczach, Nowej Myszy, Peliszczach, Lachowiczach, Berezie, Siechniewiczach oraz Polską Szkołę Społeczną im. I. Domeyki, Stowarzyszenia, kluby i zespoły, instytucje społeczne działające przy Oddziale Brzeskim ZPB.

Konferencja zadecydowała o rozwiązaniu Oddziału Brzeskiego Związku Polaków Białorusi na podstawie głosowania delegatów oraz protokołów zebrań miejscowych oddziałów i struktur miasta Brześcia.

W miejsce zlikwidowanego Oddziału Brzeskiego ZPB została powołana organizacja „Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych”, której przyznano prawa spadkobiercy Oddziału Brzeskiego ZPB.

Została powołana robocza grupa w celu wypracowania Statutu, zasad, form i kierunków działalności, przeprowadzenia rejestracji państwowej oraz innych niezbędnych mechanizmów funkcjonowania.

Jednocześnie delegaci Konferencji skierowali wyrazy wdzięczności Kolegom i Koleżankom z ZPB za wieloletnią współpracę, za wierność wartościom, za solidarność z naszym oddziałem. Wyrazili gotowość dalszej współpracy z poszczególnymi oddziałami ZPB, PMS, innych organizacji polskich i zaprosili do udziału we wspólnych inicjatywach i projektach na rzecz oświaty i kultury polskiej, dokumentowania śladów polskości, opieki nad miejscami pamięci narodowej na zasadach partnerstwa.


http://zpb-brzesc.pl/
Wyświetleń: 638 | Dodał: Hanna | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: